
Тази рецепта дава невероятни резултати при много случаи, в които искаме да подпомогнем активизацията на силите на организма ни в справянето му с различни болестни състояния, за освобождаване от токсини и шлаки. Съчетани са изключително мощни средства като горещата вода, лимона, чесъна и меда.
Бъдете здрави 🙂 … но все пак ако усетите, че имате нужда, приложете рецептата, за да разберете колко мощна е наистина тази комбинация 😉
Необходими съставки:
200 мл гореща вода
1/2 лимон – прясно изстискан
1-2 скилидки чесън (или малко повече ако обичате 😉 ) – счукани в дървено или каменно саханче, така че да нямат контакт с метални съдове или ножове
1 с.л. мед
Начин на приготвяне:
Затоплете около 200 мл чиста вода и махнете съда, в който я притопляте от котлона в момента преди завирането й и изчакайте да се охлади до температура, която ще е подходяща за добавяне на останалите съставки, така че да не се унищожат полезните им вещества (т.е. около 47-50 градуса). Затоплянето на водата до момента преди завирането й е важно, тъй като тогава водата е с изключително висока енергия и след това лечебните й свойства започват да намаляват с момента на завирането. Водата придобира още по-голяма изцелителна сила, помага на клетките да се освободят от натрупани токсини и тези си свойства запазва дълго време.
Междувременно изстискайте сока на половин лимон, счукайте няколко скилидки чесън и ги изсипете в празна чаша, като добавите и 1 с.л. мед. След това ги залейте с малко количество от топлата вода, разбъркайте много добре, така че медът да се разтопи, и после допълнете чашата с още гореща вода.
Изпийте лечебната комбинация на малки глътки, докато е още топла. Вкусът е много интересен, не е неприятен … на мен ми харесва изключително много 🙂
Необходимо е да се направи веднага преди приемане. Пие се сутрин, обед и вечер. А ако се притеснявате, че ще миришете на чесън, може да си похапвате през деня магданоз, който ще неутрализира чесновата миризма.
Чудодейната напитка помага в много случай – при простудни заболявания, настинка, инфекции, грип, бактерии, респираторни заболявания, гинекологични проблеми като гъбички, та даже и трихомони (ако някой е запознат с тях знае, че са доста упорити …).
Ако прилагате рецептата при гинекологични проблеми (заедно с други процедури, които може да включите – като промивки), е добре да я пиете 10 дни без прекъсване, за да може наистина да има силно въздействане и подсилване на организма.
Желая ви Сила, Живот и Здраве 🙂
Необходимата температура в кошера се поддържа чрез отделяне на топлина от пчелите в резултат на интензивна обмяна на веществата вследствие на усиленото им хранене с мед и чрез извършване на слаби движения на гръдните мускули, крайниците и цялото тяло. При липса на пило в гнездото и при по-ниска от 14°С външна температура пчелите се събират плътно между питите и образуват пчелно кълбо. Вътре в него през зимата температурата е в границите от 14 до 28°С и само при много ниска външна температура температурата в кълбото достига 32°С.
При отглеждане на пило пчелите поддържат около него постоянна температура в границите 34-35°С. Извън питите с пило температурата е по-ниска и може да спадне до 30°С, а в крайните пити – до 25°С.
Веднага щом започнат първите слаби студове, пчелите се събират върху питите с мед и, притискайки се една към друга, образуват кълбо.
Температурата вътре в кълбото е около 12°С!!!!!!!
и поради това пчелите доста спокойно преживяват зимата и нерядко в края на зимата отглеждат пило.
Ако позволите малки забележки:
1. На котлон е трудно, даже опасно за се затопля чаша с вода.
2. Медът не се използва с топла вода около 50 градуса, защото губи полезните си качества. Температурата на водата трябва да е под 40 градуса за се смесва с мед.
Иначе статията е супер.
Здравей, Paro 🙂
Това, което имах в предвид чашата с вода, беше да обясня какво количество вода е необходимо да се притопли. Ще го променя в статията, за да може да е по-ясно 🙂
Медът може да се нагрява до около 47 градуса без да му се нарушават качествата, тъй като това е температура, която се поддържа и в кошера от самите пчелички през зимата, за да се топлят. Така че 47-50 градуса смятам, че е разумна температура за съставките от рецептата.
Благодаря ти за коментара 🙂